logo2.png

Henkilöstömme

Asianajajamme ovat kokeneita, asiantuntevia ja palveluhenkisiä ammattilaisia. 

Yleisen liikejuridiikan osaamisen lisäksi meillä on vahva kokemus riitojen ratkaisutoiminnasta tuomioistuimissa ja välimiesmenettelyissä.

Meillä on poikkeuksellisen vahva vakuutus- ja vahingonkorvausoikeudellinen osaaminen. Tämän takia kykymme palvella vakuutusyhtiöitä ja niiden asiakasyrityksiä vakuutusliitännäisissä asioissa on erinomainen. 

Asianajajat
Jussi Laasonen

Osakas, asianajaja, varatuomari

jussi.laasonen@ruoholahtilaw.fi

+ 358 50 302 1382

+ Katso esittely

Aku Rantasalo

Osakas, asianajaja, varatuomari

aku.rantasalo@ruoholahtilaw.fi

+ 358 50 517 3500

+ Katso esittely

Mikko Mäenpää

Asianajaja, KTM

mikko.maenpaa@ruoholahtilaw.fi

+ 358 50 337 9234

+ Katso esittely

Tero Reponen

Asianajaja

tero.reponen@ruoholahtilaw.fi

+ 358 50 590 7562

+ Katso esittely

Otso Nykänen

Asianajaja, varatuomari

otso.nykanen@ruoholahtilaw.fi

+ 358 50 410 0960

+ Katso esittely

Laura Alinentalo-Pelttari

Lakimies, OTM

laura.pelttari@ruoholahtilaw.fi

+ 358 40 868 5384

+ Katso esittely

Harjoittelijat ja toimisto
Joona Korkiakoski

Harjoittelija, oik. yo

joona.korkiakoski@ruoholahtilaw.fi

+ 358 10 219 4444

Rosa Joensuu

Harjoittelija, oikeusnotaari

rosa.joensuu@ruoholahtilaw.fi

+ 358 10 219 4444

Ella Heikkinen

Harjoittelija, oikeusnotaari

ella.heikkinen@ruoholahtilaw.fi

+ 358 10 219 4444

Marjukka Laasonen

Toimisto

marjukka.laasonen@ruoholahtilaw.fi

+ 358 10 219 4444